Vůdcovský kurz Vavřinec

Víkendový vůdcovský kurz je určený pro sestry a bratry nejlépe od 20 let prioritně z okresu Hodonín, doplněný o zájemce z širšího okolí. Pracujeme i s tzv. dospělými nováčky, kteří se stali skauty v dospělém věku.

Chceme ti nabídnout přípravu na roli vedoucí/ho oddílu, pestré formy vzdělávacích programů, ať už klasicky nebo online, sdílení zkušeností a osvědčené praxe s lektory i mezi sebou navzájem, týmovou spolupráci na vůdcovském projektu, ale také prostor řešit aktuální skautská témata, které se tě osobně dotýkají. Nebudou chybět ani drobné doplňkové programy a hry, které pak můžeš použít ve svém oddíle či středisku.

Budeme se snažit vytvořit příjemné a inspirativní prostředí pro tvůj skautský rozvoj, ale také příležitost navázat nové skautské kontakty a přátelství. Doufáme, že spolu s námi také zakusíš atmosféru kraje nekonečných vinohradů a poctivých vinařů 🙂

Vzhledem k intenzivní víkendové variantě kurzu musíš počítat s řadou úkolů mimo naplánovaná setkání. Vyžadujeme aktivní přístup účastníků po celou dobu kurzu.

Absolvent kurzu získá nejen vůdcovskou zkoušku, ale měl by být schopen aktivně působit ve svém domovském oddíle nebo středisku a být připraven na činovnické výzvy…

Informace o aktuálním ročníku kurzu najdeš na  VK Vavřinec 2024.

Vavřinec 2021

Kurz probíhal od února do října 2021. Pro 21 účastníků jsme připravili 5x online večerní setkání, dále byly v plánu 4 víkendovky, na kterých jsme se měli potkat osobně. Pandemie koronaviru však naše plány pozměnila a dubnové a květnové setkání muselo být převedeno do online podoby. Osobně setkat jsme se mohli až v srpnu v hodonínském Centru pro rodinu a na závěrečném víkendu ve Vracově v říjnu.

Vavřinec 2018

První ročník kurzu probíhal od ledna do května 2018 za účasti 13 osob. Z nich pak 11 se stalo úspěšnými absolventy.