Čekatelský kurz Réva

Víkendový čekatelský kurz je určený pro sestry a bratry nejlépe od 17 let prioritně z okresu Hodonín, doplněný o zájemce z širšího okolí. Pracujeme i s tzv. dospělými nováčky, kteří se stali skauty v dospělém věku, nikdy není pozdě se začít skautsky vzdělávat.

Chceme ti nabídnout přípravu na roli čekatele, pestré formy vzdělávacích programů, ať už klasicky nebo online, sdílení zkušeností a osvědčené praxe s lektory i mezi sebou navzájem, týmovou práci v rámci kurzovních družin, ale také prostor řešit aktuální skautská témata, která se tě osobně dotýkají. Nebudou chybět ani drobné doplňkové programy a hry, které pak můžeš použít ve svém oddíle či středisku.

Budeme se snažit vytvořit příjemné a inspirativní prostředí pro tvůj skautský rozvoj, ale také příležitost navázat nové skautské kontakty a přátelství. Doufáme, že spolu s námi také zakusíš atmosféru kraje nekonečných vinohradů a poctivých vinařů 🙂

Vzhledem k intenzivní víkendové variantě kurzu musíš počítat s řadou úkolů mimo naplánovaná setkání. Vyžadujeme aktivní přístup účastníků po celou dobu kurzu.

Čekatelská zkouška umožňuje absolventům podílet se na vedení oddílu a vést krátkodobé akce se souhlasem vedoucího. Zároveň je branou do pestrého světa skautského vzdělávání a rozvoje, která ti otevře nové možnosti a příležitosti.

Absolvent kurzu získá nejen čekatelskou zkoušku, ale měl by být schopen aktivně působit ve svém domovském oddíle nebo středisku a být připraven na další činovnické výzvy…

Další ročník čekatelského kurzu Réva plánujeme na rok 2025.

Réva 2022

Kurz probíhal od března do října 2022. Součástí kurzu byly 3 víkendovky na DDM Vracov a 2 online večery. Měli jsme štěstí, že jsme neměli výrazné komplikace díky pandemii koronaviru jako v minulém roce. Z 21 účastníků úspěšně sloužili čekatelskou zkoušku 4 absolventi.

Réva 2020

Druhý ročník kurzu začal úvodním víkendem a další části proběhly online díky pandemii koronaviru. I přesto z 21 účastníků jich 4 úspěšně složilo čekatelskou zkoušku.

Réva 2017

V roce 2017 se uskutečnil úplně první ročník našeho kurzu.